Leczenie łuszczycy lekami

Łuszczyca należy do przewlekłych chorób, które gdy odpowiednio dobrane leczenie można uciąć na długi okres. Zazwyczaj specjaliści zalecają odpowiednie leczenie, które pozwala nie tylko wyeliminować dyskomfort od choroby, ale i budzą gojenie i wyrównanie skóry. Na dzień dzisiejszy istnieje kilka widokiem leków, które się wyznaczyć u pacjentów z diagnozującym łuszczycy.

Żel

Maści w leczeniu łuszczycy

  • Hormonalne maści zmniejsza zaczerwienienia i swędzenie. Są wykorzystywane w wielu przypadkach, gdy pacjent z rozpoznaniem łuszczycy. Nie nadają się do długotrwałego leczenia, zaleca się stosowanie nie więcej niż siedem dni, aby nie powodować wciągająca i zaburzenia hormonalne w skórze. Stosowane środki cienką warstwą w małej ilości dwa razy na dobę. Po użyciu pacjent zauważa znaczne zmniejszenie zaczerwienienia i świąd, regeneracja skóry uruchamia się w ciągu 2-4 dni. Po tygodniu stosowania warto przejść do bardziej przychylnym maści, plamy i kremy. Bezwzględnie nie wolno używać w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.
  • Maść z dodatkiem kwasu salicylowego, jest silnym środkiem dezynfekującym. Ale przy użyciu maści warto być ostrożnym, ponieważ może ona znacznie przesuszyć muchy. Nakłada się maść w takiej formie również dwa razy dziennie. Najlepiej skórę wstępnie oczyścić przy pomocy każdej z mydłem podstawy, przemyć skażone miejsce i wytrzeć ją miękką ściereczką lub chusteczką. Przez kwadrans nałożyć maść i pozostawić na skórze. W razie pilnej potrzeby maść może być dopuszczony do użytku w oczekiwanie dziecka, pod warunkiem nadzór medyczny. Maść należy do hormonalne nie lekarstwa.
  • Żel do zewnętrzne zastosowania. Dopuszcza się stosowanie leków na dzieciach po dwóch latach, jeśli tego wymaga stan pacjenta. Używać żelu należy raz dziennie, ale za tydzień nie można używać więcej niż jednego tuby maści, aby nie prowokować dawki. Czas trwania terapii nie może przekroczyć ponad 14 dni. Jeśli łuszczyca okazał się pobitymi odcinkami na twarzy, używanie żelu może trwać wyłącznie jeden tydzień. W innych przypadkach pacjent może zwiększyć wrzucanie. W niektórych postaciach choroby z użyciem żelu mogą nakładać codziennie sterylne opatrunki.
Żel od łuszczycy

Spraye w łuszczycy

Spray c zawartością winogron i miętowy okapy, przydatnych olejków eterycznych. Można użyć spray nawet w czasie ciąży i nieletnich pacjentów. Rozpylić spray dwa razy dziennie z odległości 15-17 cm. Należy zwrócić uwagę, aby po jego zastosowania substancji było tylko na dotkniętych obszarach. Jeśli produkt przedostał się na zdrową skórę, należy przetrzeć ją wilgotną szmatką. Ze względu na obecność olejów i olejków wyciągi na ciele mogą zostać tłuste ślady, co należy uwzględnić przy leczeniu łuszczycy na ciele. Mimo swojej skuteczności, spray ma wysoką cenę i nie zawsze może być kupiony pacjentami. Czas trwania kursu, aż do całkowitego wyleczenia i wyeliminować objawy.

Tabletki w leczeniu łuszczycy

Tabletki są używane do szybkiego przywrócenia normalnego wzrostu komórek naskórka, co zwalnia od ognisk, grudki i łusek. Jest używany tylko w ostatniej fazie rozwoju łuszczycy. Przy tym schemat leczenia jest bardzo specyficzna. Pacjent może być przyznana jednorazowa cotygodniowe dozowanie w 10-25 mg substancji czynnej. W razie potrzeby silniejszego leczenia pacjent przyjmuje 2,5 mg co 12 godzin trzy razy w tygodniu. Czas trwania terapii wyłącznie indywidualnie. Nie wolno stosować dzieciom i kobietom w ciąży.