Początkowe stadium łuszczycy: zdjęcia, objawy i leczenie

Wielu lekarzy uważa, że to skutek rosnącego napięcia w społeczeństwie i ciągłego stresu. Niemałą rolę odgrywają zanieczyszczenie środowiska i zła dieta od urodzenia. Te niekorzystne czynniki genetyczne predyspozycje prowadzą do manifestacji choroby i wagi prąd.

Łuszczyca

Bardzo ważne jest, aby rozpoznać początek choroby i zwrócić się do specjalisty. Od tego zależy sukces leczenia i dalsze losy. Przecież z progresją choroby i rozwiniętej obraz kliniczny zmienia się dramatycznie jakość życia pacjenta.

Najbardziej nieprzyjemne strona tej podstępnej choroby polega na tym, że objawy są dobrze widoczne dla innych. Wyraźne zmiany skórne w postaci łuszczącej się czerwonych plam, skłonność do fuzji. Łuski łuszczących się skóra na brwiach i głowie, łupież we włosach, kruche zdeformowane paznokcie. Wszystko to towarzyszy świąd i hemofilią.

Jest to niepełna lista cierpienia, które powoduje chorobę. Człowiek staje się rozdrażniony, zamknięty w sobie, stara się bez zbędnej potrzeby nie wychodzić na ulicę. Ludzie unikają pacjentów z łuszczycą, bojąc się zarazić, choć wiele osób wie, że choroba dla innych nie jest niebezpieczna. Oprócz fizycznego cierpienia wymieszać z i psychiczne rany chorego.

Pacjent przebywa w stanie długotrwałego stresu, co pogarsza przebieg choroby. Depresja występuje jeszcze z powodu tego, że łuszczyca jest dość trudno się leczy. Choroba ma przewlekły pojawia ciągu.

Oznacza to, że w pewnym momencie objawy ustępują, skóra oczyszcza się, ale po pewnym czasie może nastąpić pogorszenie. Właściwe pacjenci świadomi i starają się w porę podjąć działania, aby zapobiec nawrotom.

Wczesne objawy choroby - początkowe stadium łuszczycy

Łuszczyca - genetycznie deterministyczne chorobę, czyli jest dziedziczona od rodziców dzieci. Jeśli chory jeden rodzic, to przez stosunkowo korzystnie. Jeśli oboje rodzice, to choroba objawia się dość wcześnie - w wieku dziecięcym, i płynie dość ciężko. Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice o tym pamiętać i obserwować dziećmi. Po pierwsze niejasnych wysypki na skórze, należy natychmiast skonsultować się z dermatologiem.

Pierwsze objawy u dzieci mogą być grudkowa wysypka na skórze kończyn górnych i dolnych. Ulubiona lokalizacja - łokcie, owłosione część głowy. Grudki - to wysypka, wznoszący się nad powierzchnią skóry. Kolor - czerwono-różowy, wyraźne granice. Stopniowo mogą się zlewać i tworzyć elementy typu blaszek.

Początkowe stadium łuszczycy

Z powodu hiperkeratoza, charakterystycznych dla łuszczycy, pojawiają się szaro-żółte łuski, które odkleić, odsłaniając powierzchnię krwawienia. Przystąpienie flory bakteryjnej i stan zapalny powoduje zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie.

Charakterystyczne objawy nazywane są łuszczycy triady. W ich przypadku można śmiało powiedzieć, że to łuszczyca:

  1. Jeśli podrapać platelet, powierzchnia staje się biała jak stearin. Łuski odkleić. Fenomen ten nazywany jest "stearic plamka żółta";
  2. Jeśli dalej nic platelet, pod łuskami okaże się czerwony obrzęk powierzchnię, jakby pokryta folią. To zjawisko "termalnej folii";
  3. Jeśli uszkodzić folię termiczną, to pojawią się krople krwi. Ten objaw nazywa się "czerwona krew rosa".

Łuszczyca u dzieci

U dzieci narażonych na wyciekanie przejawów, czyli do wydzielania wysięk - płynu surowiczego, deski stają się chropowate, zagęszczona. Obszary zajmują duże powierzchnie. Bardzo często u dziecka takie wysypki mylić z atopowe przejawy alergii.

Próby leczenia metodami tradycyjnymi nie odniosą sukcesu. Dlatego, podczas długotrwałego biegu alergii, należy zasięgnąć porady u doświadczonego dermatologa w celu weryfikacji rozpoznania. Tylko on może stwierdzić chorobę i przypisać prawidłowe i terminowe leczenie.

Początkowe objawy na rękach

Pojawienie się plam na rękach, skłonność do fuzji, peeling, platelet - jest to okazja, aby udać się do lekarza. Skóra na dłoniach w łuszczycy skłonna do keratosis - pogrubienia, zaczyna się kruszyć.

Stosowanie kremów nie daje prawie żadnego efektu. Choroba postępuje i może obejmować stawy, co prowadzi do ich deformacji, obrzęk i ból.

Łuszczyca paznokci

W przypadku płytki paznokcia, zagęszcza, zdeformowane. Paznokcie stają się kruche. W ciężkich przypadkach może być odwarstwienie paznokci płyty. Bardzo często łuszczyca na paznokciach mylić z fungal porażką. W leczeniu grzyba proces pogłębia się jeszcze bardziej.

Łuszczyca na łokciach

Łuszczyca na łokciach

Jest to najczęstsza lokalizacja. Najpierw pojawiają się pojedyncze wysypki. Następnie zaczynają się zlewać, pojawiają się łuski. Plamy powiększają się, obejmując coraz to nowe obszary.

Łuszczyca na głowie

Jest to jedna z najbardziej nieprzyjemnych odmian. Najpierw pojawiają się małe obszary na skórze części, które są praktycznie nie widoczne. Włosy w tym przypadku nie cierpią. Ale w miarę progresji, tablice zaczynają się rozprzestrzeniać. Czasami dotyczy cała owłosione część głowy.

Ogniska mogą być na szyi, na twarzy w okolicy czoła, na brwiach. Łuski thrash, pojawia się silny świąd. Podczas czesania, pojawiają się pęknięcia i stan zapalny. Mogą być obszary pęcherzyki na twarzy i głowie.

Łuszczyca na ciele i nogach

Objawy identyczne jak na innych odcinkach. Również pojawiają się pierwsze pojedyncze elementy, które stopniowo łączą się. Obserwuje się pogrubienie i szorstkość skóry, zwłaszcza na plecach.

Przyczyny powstawania i nawrotu choroby nie są do końca jasne. Podstawowymi są hormonalne i metaboliczne zmiany w wyniku różnych czynników prowokujących.

Choroba należy do autoimmunologiczne, czyli z naruszeniem mechanizmu reakcji immunologicznej, gdy własnych komórek odpornościowych atakują obszary skóry, powodując chorobę. Nawroty często występują w zimnych porach roku, po stresujących sytuacjach.

Jak leczyć łuszczycę

Terapia choroby odbywa się pod okiem doświadczonego lekarza, nie trzeba zapominać przychodzić na odbiór nawet przy długotrwałej remisji. Samoleczenie jest obarczona wywaŝenie przebiegu choroby, pojawienie się odpornych form. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym bardziej korzystny wynik można uzyskać.

Łuszczyca na głowie

Leczenie kompleksowe i długotrwałe, z zastosowaniem leku leki, które przepisze lekarz. W początkowej fazie odbywa się delikatna terapia bez stosowania "ciężkiej artylerii" - leków i hormonów.

W żadnym wypadku nie wolno leczyć się tymi lekami na własną rękę. Niekontrolowane stosowanie powoduje poważne konsekwencje i repugnant do rzeki choroby. Niż leczyć konkretną stadium łuszczycy określa tylko lekarz.

Na początku przeprowadza się kompleksowe badanie pacjenta pod kątem współistniejących schorzeń, takich jak cukrzyca czy choroby tarczycy. Są zaburzenia metaboliczne, stanu imr, choroby ze strony układu pokarmowego.

Przywrócenie funkcji organizmu znacznie ułatwia ciągu procesu patologicznego. Do łagodzenia stanów depresyjnych stosuje się leki przeciwdepresyjne.

Miejscowa terapia obejmuje stosowanie różnych maści, żele, spraye. Maści są na bazie smoły i solidol, produktów naftowych. Preparaty nawilżające skórę i eliminuje stan zapalny na podstawie salicylany, stosowane są jako dodatkowe leczenie.

Dobry efekt daje fizjoterapia i sanatoryjno-uzdrowiskowa terapia. Stosowanie kąpieli leczniczych, promieniowania uv, co znacznie ułatwia przebieg choroby.

Łuszczyca na paznokciach

W domowych warunkach stosuje się odwary i napary z ziół, takich jak rumianek, glistnik jaskółcze ziele, seria, nagietek, cebulowe aplikacje.

Do leczenia łuszczycy głowy stosuje się specjalne lecznicze szampony, maści. Czesać włosy trzeba bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić skóry.

Nie trzeba wpadać w rozpacz i depresję. Po zewnętrznej kłopoty, łuszczyca nie stanowi zagrożenia dla życia w początkowej fazie i bardzo dobrze reaguje na leczenie. Trzeba wierzyć w sukces i wtedy wszystko się okaże.