Łuszczyca na nogach

Łuszczyca należy do chorób, w których na pierwszy plan wysuwa się dyskomfort psychiczny od nie estetycznego przejawy choroby wspierany przez nieprzyjemnymi doznaniami. Pojawiając się na nogach, rękach i innych częściach ciała łuszczyca dręczy człowieka przez całe życie przecież skutecznego lekarstwa pozwalającego zapomnieć o problemie raz na zawsze, wciąż nie znaleziono.

Łuszczyca na nogach

Ten rodzaj zapalenia skóry ma nietypowe pochodzenie i dość rozpowszechnione wśród chorób skóry, co sprawia, że naukowców-lekarzy szukać nowych sposobów rozwiązania problemu. Ale na dzień dzisiejszy przemysł farmaceutyczny i tradycyjna medycyna może zaoferować pacjentom z łuszczycą tylko takie środki, które pomagają na chwilę zapomnieć o chorobie, czy jakoś zmniejszyć jej objawy, co pozwala człowiekowi żyć pełnią życia.

Więc co to jest łuszczyca, i jakie są przyczyny tak brzydki niezwykłej choroby? Dlaczego do tej pory nie znaleziono lekarstwa na choroby, znane ludziom od wielu wieków?

Czynniki ryzyka

Ponieważ w pełni określić naturę łuszczycy na razie nie udało się, pojawiają się trudności w określaniu przyczyn go wywołujących. Jasno określić przyczyny choroby nie udało się, i nadal prowadzone są pewne badania, które pozwalają przypuszczać, że czynnikami ryzyka rozwoju łuszczycy choroby mogą służyć:

 • urazy i uszkodzenia skóry (jeśli wziąć pod uwagę, że kończyny są najczęściej narażone są na zarysowania, można przypuszczać, że w związku z tym łuszczyca na nogach i rękach ma duże rozpowszechnienie)
 • zaburzenia równowagi hormonalnej, którego przyczyny mogą być związane z wiekiem zmiany u osób różnej płci, ciąża u kobiet itp.
 • różnego rodzaju zatrucia, w tym zatrucie alkoholowe, przedawkowanie leków, wpływ substancji chemicznych
 • choroby zakaźne, jak bakteriologiczne i wirusowe charakteru
 • stres, silne psychologiczne i emocjonalne przeżycia

Powodować rozwój łuszczycy mogą także różne zaburzenia procesów metabolicznych w organizmie.

Nie powinniśmy tracić z oczu i czynnik genetyczny, ponieważ istnieją powody, aby sądzić, że choroba, tak czy inaczej, jest dziedziczona.

Patogeneza

Łuszczyca, który inaczej nazywany jest łuszczyca grzybica, nie jest zaraźliwe choroby. W ostatnim czasie coraz więcej naukowców skłaniają się do tego, że choroba ma autoimmune naturę, czyli przyczyną rozwoju patologii jest nieprawidłowa praca samego organizmu, w wyniku której wytwarzane są agresywne komórki, niszcząc zdrowe komórki i tkanki organizmu. Innymi słowy, organizm (system odpornościowy) walczy z wyimaginowanej infekcją, występując przeciwko własnych komórek.

Łuszczyca

Łuszczyca na nogach ma tę samą naturę, że i na innych częściach ciała, i przynosi nie mniej cierpienia. Ukochanymi miejscami jego dyslokacji można uznać powierzchni ud, obszary skóry nad stawami, palce, paznokcie i podeszwy stóp. Dla niego również charakteryzuje sezonowość przebieg z okresami zaostrzeń i remisji. Zaostrzenia najczęściej występują w glebie przebytych ostrych chorób zakaźnych (angina, zapalenie wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego, itp.).

Do końca zbadać naturę łuszczycy lekarzom na razie nie na siłę. Ale częste świadectwa o tym, że wraz z skóry osłoną w wyniku łuszczycy dotyka i wewnętrzne narządy wewnętrzne (wątroba, nerki, żołądka, nadnerczy, tarczycy i inne), pozwalają traktować chorobę jako pewien systemowy proces patologiczny. Na tle łuszczycy często rozwijają się choroby stawów, układu sercowo-naczyniowego, nerwowego i pokarmowego.

Pojawiały się informacje, że w rozwoju choroby odgrywa ważną rolę odgrywa czynnik dziedziczny, ale w pełni potwierdzić ten fakt na razie nie udało się.

Objawy łuszczycy na nogach

Jak już wspomniano, łuszczyca na nogach najbardziej narażona jest skóra w obszarze stawów, bioder i stóp. W tych miejscach można zaobserwować specyficzne gęste nieswoiste wysypki czerwonawy kolor – łuszczycowe zapalenie "blaszki", które do tego daleko i mocno iskrzą. Powierzchnia uszkodzeń dość luźne, pokryty łuskami, które okresowo odkleić i odpadają. Czasami łuszczycowe zapalenie pękają uszczelki do zaznaczenia krwi i bolą, co przynosi jeszcze więcej zmartwień dla pacjenta.

Oprócz tego często jest diagnozowana obrzęk nóg i stany zapalne stawów (łuszczycowe zapalenie stawów).

Łuszczyca na paznokciach stóp przypomina grzyb, przejawiająca się w postaci naruszenia integralności i wyglądu paznokci płyty. Paznokieć zmienia kolor, podziału, staje się grubsza, itp. dokładne rozpoznanie w tej sytuacji może tylko lekarz, wykonując odpowiednie badania.

Rozpoczyna się łuszczyca na nogach najczęściej w okolicy kolan, które są najbardziej narażone na mechaniczne (tarcie), lub wokół zadrapań i ran. Pierwszymi objawami łuszczycy jest drobna wysypka w postaci węzłowe, wypukłych formacje (grudki), ograniczonych strefą wzrostu różowy kolor. Grudki długo utrzymują się i z czasem łączą się w jedną całość ("tablice") z łuszczącej się srebrno-białą powierzchnią.

Łuszczyca stóp

Samo pojawienie się grudek jeszcze nie wskazuje na rozwój łuszczycy. Ale wystarczy wziąć skrobanie z nich, aby postawić wstępną diagnozę. W łuszczycy nie na miejscu skrobanie, który, nawiasem mówiąc, jest łatwe do zrobienia, tworzy się tak zwane stearic plamka żółta z wagi. Jeśli łuski usunąć, pod nimi można zobaczyć gładką, błyszczącą, lekko wilgotną różową powierzchnię, zwaną końcowym folią. Jeśli film się złamać, pod nim można oglądać punktowe krwawienia z powodu uszkodzenia drobnych naczyń włosowatych.

Stadium

W swoim biegu łuszczyca na nogach okresowo przechodzi kilka etapów:

 • Początkowa faza. Powyższe pierwsze objawy łuszczycy są charakterystyczne dla początkowej fazie procesu, najkorzystniej w celu rozpoczęcia leczenia. Jeśli chodzi uruchomić, łuszczyca będzie rozprzestrzeniać się dalej. Miesiące przez 2 wysypki znikają i sami sobie, ale potem pojawią się ponownie. Przy czym ponowne łuszczyca będzie obejmować już duży obszar skóry.
 • Postępująca etap. Jeśli początkowe stadium choroby charakteryzuje się odrębnymi punktowe wysypki, to na etapie progresji wokół starej trądziku powstają nowe ogniska zapalne. Grudki zaczynają rosnąć, w wyniku czego chory odczuwa swędzenie.
 • Etap ostrego przebiegu. Wzrost grudki wstrzymane, a na nich tworzą się łuski.
 • Artyleria etap. Nowych zmian już nie występuje. Na starych sam tworzy warstwę rogową, który powoli odchodzi, pozostawiając po sobie barwiona powłoka plama.
 • Faza regresji. Zapalne regiony najczęściej znikają całkowicie, nie pozostawiając śladu, lub są ledwo widoczne. Pacjent czuje się zdrowy.

Formy

Łuszczyca – to pojęcie zbiorcze, ponieważ sama choroba ma wiele odmian. Łuszczyca na nogach występuje kilka rodzajów:

Łza łuszczyca
 • Zwyczajny (łaciate) łuszczyca występuje u ponad 80% pacjentów. Najczęściej znajduje się ono w obszarze kolan. Skażony skóra staje się gorąca, jej charakterystyczna krwawienie.
 • Punktowy lub spadek w kształcie łuszczyca występuje rzadziej, ale również jest dość powszechne. Charakteryzuje intensywne punktowe lub łza wysypki koloru czerwonego, które wyróżniają się lekko nad powierzchnią skóry. Najczęściej wysypki można zaobserwować w obszarze bioder, rzadziej – podudzia. Zazwyczaj ten rodzaj łuszczycy pojawia się na tle przebytych chorób zakaźnych LOR-organov.
 • Odwrócona lub zwrotny łuszczyca znacznie różni się od innych rodzajów brakiem na chorej powierzchni łusek. Zazwyczaj na skórze obserwuje się stan zapalny różowe plamy, nie góruje nad powierzchnią skóry, które albo lekko skórki, albo peeling nie ma w ogóle. Skóra w miejscach porażenia jest bardzo delikatna, łatwo uszkodzony, co często prowadzi do przystąpienia do wtórnych zakażeń, znacznie utrudniające leczenie.
 • Wysięk lub łuszczyca krostkowa objawia się w postaci edukacji na skórze ognisk, wypełnionych płynem lub ropą. Skóra w obszarze obrzęki, z podwyższoną temperaturą, tablice mają wyraźny różowy odcień, są one pokryte dużą ilością łusek, które łatwo odpadają.
 • Erythrodermic łuszczyca obejmuje duże obszary ciała, skóra na nich staje się stan zapalny i łuszczy się, że towarzyszy silny obrzęk, świąd i ból. Na gruncie tego rodzaju łuszczycy często obserwuje się powiększenie węzłów chłonnych. Jest to jeden z najbardziej ciężkich postaci łuszczycy choroby.
 • Łuszczycowe zapalenie stawów charakteryzuje silny ból w obszarze zagrożonym skóry i stawów pod nią. Skóra staje się mocno stan zapalny, jasny czerwony, obrzękowej, ograniczona ruchomość stawów.
 • Łuszczyca na paznokciach stóp obejmuje płytki paznokcia i skórę pod nimi. Paznokieć staje się przezroczysta, zmienia kształt, pod nim widoczna czerwona podwiń. Paznokci płyta ma tendencję do odwarstwienie, kruszy się, jak w przypadku infekcji grzybiczych.
Łuszczyca na paznokcie stóp

Powikłania i konsekwencje

Powikłania łuszczycy w szerokich kręgach uważa się przejście choroby w bardziej poważne formy, takie jak eritrodermia, łuszczyca krostkowa i łuszczycowe zapalenie stawów. Te formy choroby ciężko się leczy i powodują szczególny dyskomfort u pacjentów zarówno swoim wyglądem, jak i bolesne doznania.

Między innymi, łuszczycowe zapalenie stawów przy złym podejściu do leczenia może grozić utrata funkcji ruchowej stawów, a w konsekwencji kalectwem. A łuszczyca paznokci może doprowadzić do zniszczenia płytki paznokcia.

Lekarze nie potrzebnie rozważają łuszczyca nie jak zwykła zakaźną choroba skóry, a jak systemową choroba, bo, mimo, że dla innych pacjent nie zagraża niebezpieczeństwo istnieje dla niego samego.

Skutki łuszczycy na nogach i innych częściach ciała mogą służyć nerwowo-psychiczne i stres, sprowokować nawrotu choroby. Stałe napięcie nerwowe z powodu to nieestetycznie wyglądu, nieprzyjemnych doznań, niechęci otoczenia wywiera negatywny wpływ na stan zdrowia pacjentów.

Ponadto, łuszczyca przy słabym leczeniu może wracać, rozprzestrzenia się na inne części ciała, i wtedy psoriatical choroba będzie razić nie tylko skórę i stawy, ale i układ nerwowy, serce i naczynia krwionośne, przewód pokarmowy, układ limfatyczny, wątroba, nerki, narządy wzroku, itp.

Leczenie łuszczycy na nogach

Wcześniej uważano, że łuszczyca – w ogóle nie jest niebezpieczna choroba skóry, która może nawet nie leczyć. Ale później lekarze znaleźli związek między łuszczycą i pojawieniem się różnych patologii zdrowia, występujących na jego tle. Do tego powikłania tej choroby wcale nie sugerują zaniedbania do nich stosunek. A co stoją cierpienie odczuwane przez ludzi z nieuleczalną chorobą, napięcie nerwowe, dolegliwości itp.

Wniosek jest jeden – w leczeniu łuszczycy trzeba, mimo, że leczenie daje tylko tymczasowy wynik. Jak by nie było, ale skuteczna terapia nie daje rozprzestrzeniać się choroby, a pacjenci daje okresy, kiedy mogą odpocząć i cieszyć się "zdrowego" życia.

A jeśli wziąć pod uwagę, że obecnie istnieje wiele metod z użyciem leków, środków ludowej i alternatywnych metod, które są w stanie znacznie ułatwić stan pacjentów z łuszczycą na nogach i innych częściach ciała, jest nawet sprzeczne z intuicją cierpienie psychiczne i fizyczne cierpienie.

Do dyspozycji pacjentów z łuszczycą środki miejscowej i systemowej terapii, rehabilitacja, leczenie, metody medycyny ludowej. I Łuszczyca na nogach nie jest wyjątkiem.

Leczenie łuszczycy na nogach

Tradycyjna medycyna nie stała z dala od problemów i znalazłam wiele środków budżetowych i przepisów, które mogą nie dopuścić do dalszego rozwoju procesu patologicznego i znacznie złagodzić stan pacjentów z łuszczycą, jeśli kosztowne leczenie jest dla nich dostępne.

Weźmy, na przykład, dziegieć brzozowy, który można kupić w każdej aptece. Zużycie smoły mały, więc środki starczy na długo. Nim trzeba smarować obszarów dotkniętych łuszczycą, około 2 tygodnie. Dziegieć pozostawić na skórze przez 1 godzinę, po czym narzędzie spłukać i wytrzeć dotknięte miejsca napar z glistnika, który również można nabyć w aptece lub zrobić samodzielnie.

Pomaga w łuszczycy nie nogach i napar z lnu, który jest używany do środka z rana przed śniadaniem. Napar przygotowuje się z 1 łyżki nasion lnianych i szklanki wrzącej wody. Skład sprawiają, że wieczorem i nalegać w ciągu nocy.

Dwa razy dziennie lek powoduje blaszkach łuszczycowych można czyścić zwykłym roztworem sody oczyszczonej (2 łyżeczki na szklankę wody) lub nadtlenku wodoru.

Cebulę

Cebulę również jest przydatny nie tylko produktem spożywczym, ale i skutecznym środkiem od łuszczycy. Do trafionym miejsc w ciągu 2-3 minut, zaleca się stosować obrane cebule w marl. Po zabiegu skóra jest opróżniany i przetwarzane nawilżającym kremem na bazie witaminy A.

Łuszczyca na podeszwie można leczyć mieszaniną masła (60 g.), propolis (8 g) i olejowy roztwór witaminy A (10 kropli). Do przygotowania mieszanki olej rozgrzać i dodać do niego pozostałe składniki. W otrzymanym roztworze zwilżyć bandaż i nałożyć na chore miejsce, wsuwając bandażem. Lepiej procedurę przeprowadzić na noc.

Istnieje również wiele receptur ludowych receptur od łuszczycy na bazie kurzych jaj. Wiele opinii mówi o skuteczności tych tanich środków.

Dobra akcja ma ziołowe: tatarak palustris, pokrzywa, łopian, lukrecja i seria, która gotuje około 5 minut w szklance wody i nalegać w ciągu godziny.

Napar z szałwii, rumianku, kory dębu, seria i glistnik jaskółcze ziele pomaga w łuszczycy na paznokciach stóp. A podeszwowego łuszczycę leczy się za pomocą okładów z kwiatów koniczyny, scaldata wrzącą wodą, które układają się na lek powoduje blaszkach łuszczycowych na 2 godziny dziennie.