Jak wygląda łuszczyca początkowej fazie: zdjęcia

Pacjenci dermatologa dobrze zna stadium łuszczycy, zdjęcia objawów choroby do nich przyzwyczajeni. Osoby cierpiące na dłuższy czas od tej choroby, mają ogromny bagaż wiedzy. Są one elastyczne odnoszą się do zdrowia i starają się przestrzegać przepisów, aby muchy nie bardzo cierpiał, gdy nawroty łuszczycy choroby.

Platelet

Jak wygląda łuszczyca początkowej fazie

Początkowo u pacjenta występuje nagłe pojawienie się czerwone wysypka na dłoniach, stopach, łokciach tułowia i głowy, pokryte włosami. Podczas manifestacji choroby u małych dzieci, objawy mogą być mylone z diateza. Czasem dziecko zaczyna aktywnie leczyć reakcje alergiczne. Objawy u dzieci mogą być ujawnione w nietypowych miejscach. Zazwyczaj chorobą dotknięte obszary, które najczęściej są narażone na tarcie ubraniem.

Oczywiście, podstępu choroby polega na tym, że właściwa diagnoza nie zawsze dzieje się w odpowiednim czasie. A tymczasem od właściwej decyzji lekarza zależy dalszy wynik choroby. Przy szybko udzielonej pomocy łuszczyca może wyciszenia się na dłuższy okres.

Jako podstawowego elementu występuje zit czerwono-różowy odcień, który ma wyraźne granice i zaokrąglony kształt. Blaszki pokryte szarymi łuskami, które można łatwo oddzielić. W miejscu procesu patologicznego podkreślają stan zapalny na skórze okładce może być uwidoczniony obrzęk. Często edukacja specyficznej wysypka towarzyszy silny świąd.

Aby dokładnie zdiagnozować chorobę, popełniają skrobanie grudki. Przy tej manipulacji pojawiają się charakterystyczne objawy, które nazywają łuszczycy triady.

 1. Zjawisko stearynowy plamy. Jeśli podrapać platelet, to jej powierzchnia będzie biały, a łuski pokrywające ją odkleić. Miejsce przetwarzania będzie przypominać kroplę stearin, którą starannie przetarł.
 2. Zjawisko termalnej folii. Jeśli złom długo, po usunięciu łusek na skórze okładce dobrze widoczne czerwone powierzchni.
 3. Zjawisko krwi rosy. Długi mechaniczny kontakt z papule prowokuje powstawanie bardzo drobnych kropel krwi. Ten znak mówi o tym, że u pacjenta występują punktat krwotok.
Zjawisko krwi rosy

W niektórych przypadkach objawy łuszczycy w początkowej fazie towarzyszy obecność sączących powikłań. Czyli łuski będą chłonąć seroznuû płyn i tworzą szorstką skórkę na problematycznych miejscach. Usunięcie tego defektu pozostaje płacz skóry wysepka.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że przez takie rany są w stanie przedostać się infekcji bakteryjnych drugiego typu. Postęp choroby charakteryzuje się powstawania blaszek imponującej wielkości, które wpływają na duże obszary ciała pacjenta.

Stadium łuszczycy

Przy łuszczycy choroby u pacjentów podkreślają 3 etapy rozwoju:

 1. Postępująca. Początek choroby bywa bardzo burzliwe, nagle muchy dot wysypki węzłowe typu. Rozmiar ich mniej główki od szpilki. Na górze każdej grudki widnieje scales szarości. W miarę rozprzestrzeniania się łuszczycy, wysypka zacznie rosnąć, pojawia się intensywny świąd, powstają blaszki. Ze względu na możliwe mokrego stanu zapalonego fazy choroby często dołącza się zakażenie.
 2. Artyleria. Po czasie stan zapalny guzki przestają się rozwijać. One nie znikają, ale do powstawania nowych ognisk nie było. Na platelets może pojawić się w cork, proces zapalny brakuje.
 3. Regressing. Rozpoczyna się ostatni cykl choroby, nie należy mylić go z ożywieniem. Proces może pojawić się ponownie, jak tylko powstanie czynnik prowokujący. Wchłanianie i redukcja płytki z połowy edukacji, bo do końca fazy u pacjenta na skórze mogą być pierścienie lub inne dziwne kształty. Wkrótce znikną wszystkie grudki, i od stanu zapalnego i świądu nie będzie śladu.

Na rękach

Postępująca etap

Początkowo na skórze okładce pojawiają się wyraźne grudki jasnym odcieniem, mogą być mokre i pokryte srebrzystymi łuskami. Zapalenie działka jest ograniczony, na nim widoczny obrzęk i objawy przekrwienia. Chory skarży się na swędzenie w miejscu uszkodzenia. Podkreśla się, że problem jest zlokalizowane w tej części dłoni lub łokci na zakręcie.

W przyszłości u pacjenta występuje stabilizacja procesu, nowych ognisk łuszczycy nie jest wykrywany. Łuski rozprzestrzeniają się na całą powierzchnię problematycznego miejsca. Skóry mają jasny odcień, miejscami przerzedzenie. Ten etap może trwać jeden miesiąc.

Po każdej nowej nawrotnych procesu objawy łuszczycy choroby będzie się nasilać. Choroba, która dotknęła ręki pacjenta, może doprowadzić do ogromnej powstawaniem szorstkiej i pogrubienia skóry w miejscach procesu patologicznego.

Na nogach

Początki choroby zaczyna się od powstawania pryszczy, które są pokryte drobnymi łuskami. Wraz z postępem łuszczycy podkreślają połączenie grudki i powstawanie nowych stan zapalny. Aktywny rozwój problem towarzyszy imponujący świąd.

W ostrym przebiegu choroby, problemy ze skórą zaczynają rozwijać się w miejscach zranienia skóry. Przy tym preparaty grudki mogą być nieaktywne, różnią się tylko złuszczaniem.

Przejście w nieruchomy etap różni się zakończeniem edukacji nowych objawów choroby, z problematycznych obszarów prawie całkowicie schodzą łuski. Tam, gdzie wcześniej były grudki, podkreśla inne przebarwienia.

Natarcie regresywny etapie oznacza poprawę stanu pacjenta. Lek powoduje blaszkach łuszczycowych prawie całkowicie znikają, swędzenie i łuszczenie się na skórze śniegu brak.

Na głowie

Gdy łuszczyca zaczyna się rozwijać, to pacjent zauważa, że krawędzie skórze głowy pojawiają się zmiany zapalne. Na nich jest peeling, tablice zostaną szybko przybierać na rozmiarze. W tym przypadku możliwe są całe płyty problematycznych miejsc, widoczne w czoło.

Na rękach

Przez miesiąc u chorego wzrost nowych blaszek nie było, ale stare zaczną intensywnie pokryte łuskami. Ponieważ problem jest zlokalizowane na całej powierzchni głowy, niektórzy błędnie biorą ten objaw za łupież.

Przy odpowiedniej terapii można w ciągu kilku miesięcy całkowicie powstrzymać objawy i leczyć chore miejsca.

Zasady leczenia w warunkach domowych

Na dzień dzisiejszy nie musi przeprowadzać leczenie łuszczycy w warunkach szpitalnych. Współczesna medycyna oferuje wiele metod, które pozwalają powstrzymać objawy choroby w warunkach domowych. Tym bardziej, że psoriatical choroba nie znika całkowicie, a jedynie przechodzi w fazę remisji.

Celem manipulacji jest kontrola przebiegu łuszczycy i zwiększenie okresu bez występowania zaostrzeń.

Do leczenia nadają się następujące formy leków:

 • balsamy czy szampony;
 • ziołowe napary lub kąpiele z dodatkiem opłat;
 • promieniowanie uvc.

Aby uzyskać wyraźny efekt terapeutyczny od przeprowadzonej terapii, pacjent będzie musiał przestrzegać pewnych zasad:

 1. Wszystkie przepisane leki powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami, bez odchylenia od harmonogramu odbioru.
 2. Jeśli brakuje silne objawy choroby, możliwe jest leczenie lekkimi środkami pochodzenia roślinnego. Pod warunkiem, że przebieg choroby określono jako ciężki, wymagany odbiór leków z zawartością hormonów.
 3. Skóra w miejscach procesu chorobowego powinna być dość wilgotna.
 4. Na głowie
 5. Deski blaszek stopniowo staną się bardziej miękkie, należy je niezwłocznie usunąć, jeśli są z dala od skóry. Podczas regularnego czyszczenia zapalonego działki od łusek wchłanianie leczniczych form będzie odbywać się szybciej.
 6. W domowych warunkach zakłada się leczenie w uproszczonych schematów. Kompleksowa terapia, polegająca na kilka leków i maści, nie jest zalecane.
 7. Między kursami musi przejść okres czasu, zwykle przerwę w stanie osiągnąć 12 miesięcy.
 8. Przy łuszczycy choroby u dziecka wymaga wykluczenie czynników, które mogą wywołać nawrót choroby. Czasami efekt leczniczy uzyskuje się poprzez przestrzeganie diety żywności.
 9. Choroba wymaga obserwacji, dlatego wymagane jest, aby regularnie odwiedzać specjalistyczne ośrodki. Przy tym taktyka leczenia powinny być omówione z dermatologiem, po czym wprowadza ewentualne korekty.