Początkowe stadium łuszczycy: objawy wystąpienia choroby i możliwości leczenia

Według obserwacji dermatologów łuszczycą cierpi coraz więcej ludzi. On nikogo nie oszczędza - mężczyzn, kobiet, młodzieży, noworodków i dzieci. Wielu ludzi żyje w nieświadomości, gdy na skórze nie pojawią się katastrofalne zmiany.

Zdjęcia początkowym stadium łuszczycy

Niestety, całkowicie wyleczyć chorobę nie można. Ale złagodzić stan można, jeśli w porę rozpoznać chorobę. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zrozumieć, jak wygląda łuszczyca w fazie początkowej.

Przyczyny łuszczycy

Do tej pory nie ma zgodności, co jest uruchamiany mechanizm choroby. Naukowcy prowadzą obszerna lista możliwych czynników:

 • Dziedziczność. Jeśli rodzice są nosicielami, to istnieje duże prawdopodobieństwo przeniesienia choroby na dziecko.
 • Zaburzenia w pracy układu odpornościowego. Wyraża się w tym, że ona atakuje zdrowe komórki, biorąc ich za patologię.
 • Choroby zakaźne i zapalne. Rozwój prowokuje nie tylko infekcja, ale i długotrwałe przyjmowanie leków.
 • Endokrynologiczne się zawiesza. Towarzyszy łuszczycy mogą być cukrzyca, chora tarczyca.
 • Częste stres, otyłość.

W interesie ludzi, należących do grupy ryzyka, znać objawy początkowego stadium łuszczycy.

Objawy łuszczycy

Choroba atakuje górne i dolne kończyny, głowy, tułowia, rzadziej - pachy, pachwiny. Można zrobić taki "portret" wczesnego łuszczycy:

 • Najpierw pojawia się różowo-czerwone grudki z wyraźnymi granicami. Skóry - suchej, obecny umiarkowany świąd.
 • Dalej jest pokryte białymi łuskami, dobrze działa z naskórka.
 • Po szorowania widoczna cienka, błyszcząca skórka. W niektórych przypadkach ustala się "krwawa rosa" - występuje kropelki krwi.

Cechy dobrze prezentują zdjęcia łuszczycy na początkowym etapie. W przeciwieństwie do reakcji alergicznej skala katastrofy jest znacznie więcej, brak obrzęk.

Łuszczyca

Jeśli pominąć pierwsze oznaki, łuszczycowe zapalenie edukacji łączą się między sobą. Choroba przejdzie do następnego etapu.

Lokalizacja w rękach

Jedną z najtrudniejszych form - porażka skóry palców, dłoni, rąk. W pierwszym okresie choroby łatwo pomylić z grzybicą. Dla obu charakterystyczne czerwone wysypka, łuszczenie się.

Ważną częścią, która wyróżnia łuszczycowe zapalenie przypadek, jest łuski ("stearin stain"), pod którą kryje się cienka skóra właściwa ("terminal film").

Dłonie stają się stan zapalny, skóra staje się szorstka. W miejscach aktywnego zapalenia występują pęknięcia, pęcherze. U niektórych pacjentów odstaje paznokci płytka, zdeformowane stawy.

Manifestacja na łokciach

Zgięcia łokci - często powszechne skupienie blaszek. Ogniska zapalne umieszczone symetrycznie na obu łokciach. W początkowej fazie przebiega dość łatwo - martwią się tylko zaczerwienienie i pojedyncze okrągłe nowotwory. Przy wzroście czuć szorstkość skóry, występuje dyskomfort, dążenie do podstaw.

Zgięciu łuszczyca ma charakter falowania. Okresy zaostrzenia zmieniają uspokojenia. Najgorzej wypada w zimie, kiedy zaczyna się aktywna faza choroby.

Porażka skóry głowy

Rozważmy jeszcze jeden przykład, jak może się objawiać łuszczyca w fazie początkowej. Mowa o skórze głowy. Podkreśla się, że miejscem lokalizacji staje się obszar czoła, uszu, szyi, karku.

Chory stale grzebienie blaszki, dlatego powstają liczne rany, zadrapania. W otarcia rejestrowany brudu, co prowadzi do powstania reakcji zapalnych. W dalszym ciągu powstają srebrne łuski, grudki łączą się i wychodzą poza linię włosów.

Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy w początkowej fazie polega na stosowaniu leków. W zależności od indywidualnych cech mogą być określone różne maści:

Łuszczyca na dłoniach
 • tar;
 • Ichthyol;
 • salicylowy.

Nakłada się 2-3 razy dziennie zewnętrznie w postaci okładów, bandaże, gaziki. Z ostrożnością należy traktować hormonalne leki. U nich istnieje szereg przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Fizjoterapia łuszczycy

Ważny moment w terapii wczesnego łuszczycy - lekami, fizykoterapia. Ich realizują w okresie remisji. Wśród stosowanych metod - promieniowanie uv, PUVA-terapia, laser, magnetoterapia. Wszystkie są bezbolesne, mają działanie bakteriobójcze, nie ma ograniczeń wiekowych. Konkretny sposób określa specjalista.

Ludowe porady w leczeniu łuszczycy

Alternatywna medycyna jest bogata w pomysły dotyczące leczenia choroby. Przedstawiamy 2 popularnych recepty:

Roślinne nalewka. Weź świeże jaskółcze ziele, mięta, liście jeżyny i orzecha włoskiego w proporcji 2:1:3:1. Wymieszać składniki, zatokę je szklanką wrzącej wody. Zabierzcie napar w przyciemnione, chłodnym miejscu na 30 min. Pij rano i wieczorem.

Maska. Przygotuj mieszankę z soli morskiej i gliny w proporcji 1:1. Nałóż na poszkodowanych, pozostawiając na 30 min. Pozostałości zmyć ciepłą wodą.

Łuszczyca to choroba, z którą można i trzeba regularnie walczyć. Pamiętaj, że bezczynność prowadzi do pogorszenia wyglądu, syndrom bólu, psychologiczne problemy.