Leczenie łuszczycy środków ludowych w warunkach domowych

Środki ludowe od łuszczycy na ciele stają się na dzień dzisiejszy coraz bardziej popularne. Przestał wierzyć w skuteczność wielu leków syntetycznych, wiele pacjenci szukają bezpieczną alternatywę w postaci tak zwanych, przepisy babci. Główną zaletą wykorzystania środków ludowej w łuszczycy jest ich względna bezpieczeństwo, dostępność materiałów i doskonałe działanie.

Leczenie łuszczycy

Trochę o chorobie

Łuszczyca to przewlekła patologia zapalnego charakteru. Patologia odbywa się w formie kształcenia na ciele czerwone plamy owalny lub okrągły kształt. Takie plamy nazywają tablice lub grudki. Wysypka może być pojedynczy lub wielokrotny charakter, towarzyszy silne łuszczenie i świąd.

Przyczyny choroby najczęściej występują:

 1. Osłabienie odporności.
 2. Przeniesienie chorób zakaźnych zapalnych charakteru.
 3. Chemiczne i mechaniczne uszkodzenia skóry.
 4. Stres, nerwowe przeżycia.
 5. Dziedziczność.
 6. Hipotermia.
 7. Długotrwałe przebywanie na otwartym słońcu.
 8. Reakcja alergiczna.

Do końca przyczyny patologii nie zbadane. Często prowokujące czynniki patologii pozostają nieznane.

Objawy patologii

Łuszczyca wiąże się z powstawaniem na ciele blaszkach łuszczycowych z wyraźnymi zarysami. Wysypki wykazuje silne łuszczenie i swędzenie. W zależności od rodzaju patologii charakter wysypki może się nieco różnić. Przy normalnym wulgarne łuszczycy wysypki mają owalny lub okrągły kształt, osiągają średnicę od 2 do 10 mm. Platelet górują nad poziomem zdrowej skóry na kilka mm.

Po kropli-widocznym łuszczycy plamy drobne średnicy, przypominają kształt kropli. Punktowy rodzaj choroby charakteryzuje się wieloma grudki, rozmiar z mecz głowicę. Jednym z najbardziej ciężkich postaci choroby jest łuszczyca krostkowa. Ta odmiana choroby towarzyszy ropne wysypki, które w miarę rozwoju stają się bolesne strupy.

Rola medycyny w walce z chorobą

Leczenie łuszczycy ludowymi metodami czasami nie ustępuje w swej skuteczności niektórych środków medycznych. Naturalne produkty są obiady następującymi działaniami:

 • działanie przeciwzapalne;
 • jako środek odkażający;
 • antyalergiczne;
 • przeciwgrzybicze;
 • przeciwbólowe;
 • gojenie się ran;
 • regenerujące.

Łączenie wielu naturalnych składników zapewnia kompleksowe działanie, które zapewnia efektywne i bezpieczne uwolnienie pacjenta od łuszczycowe zapalenie uszkodzeń.

Łuszczyca

Środki ludowe w leczeniu łuszczycy, przez długi czas mieliśmy doświadczonych uzdrowicieli, jak i samych pacjentów. Najbardziej skuteczne w patologii jest stosowanie takich naturalnych materiałów:

 • trawy;
 • dziegieć;
 • medyczny smar;
 • produkty pszczele;
 • lecznicze błota i gliny;
 • sól morska;
 • soda i wiele innych produktów.

Pomimo bezpieczeństwo ludowych sposobów leczenia łuszczycy, przed użyciem naturalnych produktów należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Maści na bazie solidol w warunkach domowych

Doskonały środek ludowej od łuszczycy na ciele – to maść z dodatkiem medycznego solidol. Rozważmy kilka popularnych przepisów:

 1. Łyżkę solidol wymieszać z łyżką miodu. Po tym, jak w lekarstwo dodać posiekany korę dębu. Po tym, jak w otrzymany środek dodać surowe jajko i łyżka wazeliny. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane, maść przechowywać w lodówce. Zadają środek na plamy 2-3 razy w ciągu doby.
 2. Do przygotowania kremu od łuszczycy wymieszać 2 łyżki. l medycznego solidol i taką samą ilość dziecięcego kremu. W otrzymaną masę należy dodać łyżkę oleju z rokitnika. Lekarstwem naskórek platelet kilka razy dziennie.

Regularne stosowanie maści z smarом zmniejsza łuszczenie się skóry, pomaga wyeliminować swędzenie, stopniowo zmniejsza się ilość uszkodzeń, odbywa się proces zapalny.

Soda

Korzystanie z dziegciu

Ludowe przepisy od łuszczycy nie może obejść się bez wykorzystania smoły. Najczęściej do tych celów stosuje brzoza, dziegieć sosnowy i smoły z jałowca. Do pozbycia się wysypka na ciele zaleca się gotować maści zawierające w swoim składzie jeden z rodzajów dziegciu:

 1. Łyżka wazeliny wymieszać z taką samą ilością dziegieć, dokładnie wymieszać, po tym, jak w środek dodać łyżkę soku z glistnika. Maść stosuje się na chore obszary skóry 2-3 razy w ciągu doby.
 2. Kolejnym popularnym środkiem na bazie dziegciu jest maść z popiołu gałązek brzozy. Do tego łyżkę popiołu miesza się z łyżką dziegciu, posmarować przetwarzają blaszki.
 3. Często produkt stosowany w czystej postaci. Do tego nadają się wszystkie rodzaje dziegciu. Środek nakłada się na ciało, pozostawić na 5-15 minut.

Dziegieć ma specyficzny zapach i bardzo brudzi ubrania. Zaleca się korzystać z narzędzia w nocy lub w dni, kiedy można zostać w domu.

Zastosowanie sody

Soda w łuszczycy przyczynia się do zmniejszenia łuszczycowe zapalenie uszkodzeń, normalizuje równowagę kwasową skóry właściwej. Aby pozbyć się uszkodzeń zaleca się stosowanie sody oczyszczonej, aby dodać do wanny. Do tego 250 g produktu rozpuścić w ciepłej wodzie, biorą kąpiel przez 15-20 minut.

Dobrze sprawdzają się ciepłe napoje gazowane okłady. Do tego w ciepłej wodzie (500 ml) rozpuścić w 100 g produktu. W otrzymanym oknie zwilżyć niewielką ręcznik i stosują go do chorego obszaru. Z góry kompres pokryte folią i sukna.

Maść na bazie propolisu

Propolis ma silne działanie przeciwzapalne, jako środek odkażający, gojenie się ran efekt. Maść na bazie propolisu przygotować się w następujący sposób: produkt mielone, umieścić w łaźni wodnej do całkowitego rozpuszczenia. Po tym, jak w otrzymany produkt dodaje się kilka kropli oleju z rokitnika i łyżeczkę gliceryny. Składniki miesza się, po czym maścią przetwarzane są chore obszary. Tablice należy smarować kilka razy dziennie przez 12 dni.

Leczenie łuszczycy w jod

Jod w łuszczycy ma gojenie się ran, jako środek odkażający, przeciwzapalne, immunomodulujące działanie. Do pozbycia się blaszkach łuszczycowych leczenie odbywa się roztworem jodu, który nakłada na chore obszary. Inną opcją leczenia jest wewnętrzny przyjmowanie leku. Do tego 10 kropli jodu rozcieńczony w szklance przegotowanej wody, otrzymany środek piją za 2 razy. Przebieg leczenia wynosi 12 dni. Potem należy zrobić przerwę. W razie potrzeby powtórzyć leczenie.

Używać do leczenia jodem, należy pamiętać o przeciwwskazań. Należą do nich:

 • nerek i niewydolność serca;
 • choroby naczyń krwionośnych;
 • patologia układu hormonalnego;
 • gruźlica;
 • marskość wątroby;
 • w wieku do 3 lat.

Przed zastosowaniem jodu należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Leczenie łuszczycy za pomocą jaj

Wielu pacjentów zastanawia się, jak leczyć łuszczycę ludowymi środkami bez szkody dla zdrowia? Doskonałym sposobem terapii jest korzystanie z kurzych jaj. Rozważmy niektóre skuteczne środki:

 1. Świeże jajka należy ugotować na twardo. Wskazane jest, aby korzystać jaja kur domowych. Do przygotowania maści używany tylko żółtko. Trzeba go umieścić na rozgrzaną patelnię bez oleju i stale mieszając od czasu do czasu. Gotowy środek jest w momencie, gdy z żółtka zaczyna się wyróżniać, oleista ciecz. To właśnie jej używać dla traktowania blaszek.
 2. Do przygotowania maści wymieszać 2 jajka żółtka, łyżeczkę oleju kamfory, łyżeczkę dziegciu. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, umieścić na łuszczycowe zapalenie plamy 2 razy na dobę.

Opinie pacjentów na temat korzystania pianę maści świadczą o skuteczności i bezpieczeństwa środków.

Wywar laurowe

Środki ludowe w leczeniu łuszczycy na ciele za pomocą laurowe dają szybki efekt, pomagają pozbyć się płytki nazębnej przez krótki czas. Najczęściej do czyszczenia plam używają laurowy, bulion. Do przygotowania narzędzia 10 listków umieszcza się w emaliowanej patelni i gotować 20-30 minut. Narzędzie nie powinno się gotować. Po tym leku filtr, stosowany do okładów, przemywania płytki i dodatki do łazienki.

Przed użyciem wywar należy sprawdzić, czy nie ma reakcji alergicznej na składniki media.

Aloes

Zastosowanie aloesu

Ciężko wybrać najbardziej skuteczny środek ludowej od łuszczycy. Naturalne materiały mają różne działanie na skórę pacjentów. Bez wątpienia, jednym z najbardziej popularnych metod ludowej terapii jest stosowanie aloesu.

Do obróbki blaszek należy wziąć świeży sok z roślin (2 łyżki. l) i taką samą ilość miodu. Składniki dobrze wymieszać, maść nakłada się cienką warstwą na chore obszary.

Jeszcze jednym dobrym środkiem jest maść na bazie aloesu, oleju z rokitnika i propolisu. Wszystkie produkty są mieszane w takich samych proporcjach. Przetwarzać tablice należy świeże lekarstwem.

Zioła od łuszczycy

Zioła odgrywają ważną rolę dla leczenia skóry patologii. Do pozbycia się blaszek korzystają z ziół, które mają działanie przeciwzapalne, anty -, anty-alergiczne, uzdrowienie, jako środek odkażający działania. Często w terapii choroby używają:

 • rumianek;
 • serię;
 • dziurawiec;
 • krwawnik;
 • nagietek;
 • oman;
 • miętę pieprzową;
 • piołun, i wielu innych.

Zioła można przyjmować w postaci herbaty lub nalewek, dodawać do łazienki podczas kąpieli, stosować w postaci okładów, płyny.

Przygotować wywar po prostu. Do tego 2 łyżki surowców leczniczych zalać litrem wrzącej wody. Gotować wywar 5-10 minut na wolnym ogniu.

Do przygotowywania trawę można zaparzyć w termosie. Do tego stosuje się jeden lub kilka gatunków roślin. Produkt umieścić w termosie, zalać wrzącą wodą z obliczeń łyżka ziół na 500 ml wody.

Leczenie za pomocą ziół trwa od 10 do 30 dni. Bardzo trzeba robić przerwy w leczeniu, aby uniknąć nadmiernego obciążenia organizmu leczniczymi składnikami.

Zastosowanie nadtlenku wodoru

Dobre rezultaty daje stosowanie nadtlenku wodoru. Narzędzie używane do wewnętrznego odbioru i zewnętrznego stosowania. Przy wewnętrznym przyjmowania kurs terapii są według tego schematu: w pierwszym dniu pacjent powinien wypić 3 krople preparatu rozpuszczonego w szklance wody. Drugi dzień – 3 krople. Każdego dnia ilość kropli wzrasta, aż osiąga 30 kropli. Po tym leczenie odbywa się w odwrotnej kolejności. Codziennie ilość kropli spada o 1.

Wywar

Zewnętrzne malowanie obejmuje przetwarzanie blaszek nadtlenku. Preparat można stosować do płynów i okładów.

Ogólne zalecenia dotyczące komisarzowi leczenia łuszczycy

Decydując się skorzystać z medycyną ludową, ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Oprócz tego, należy wykonać takie porady:

 1. Przed zastosowaniem nowego leku odbywa się test na wrażliwość. Do tego niewielką ilość środka nakłada się na nadgarstku. Jeśli zaczerwienienie, swędzenie lub innych negatywnych objawów nie było, można korzystać z narzędzia.
 2. Trzeba ściśle przestrzegać recepturę i dawki leków.
 3. Niepożądane jednocześnie korzystać z kilku przepisów. W przypadku wystąpienia alergii, nie będzie można określić jaki składnik wywoływał negatywne reakcje.
 4. Pogorszenie stanu należy natychmiast przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Przestrzeganie wszystkich zaleceń, właściwe wykorzystanie ludowych receptur, uprzejmy stosunek do swojego zdrowia pomogą ci szczęśliwe i zdrowe na długie lata.