Objawy łuszczycy

Dość już się rozeszła to stany zapalne skóry zaburzenia, jak łuszczyca, aby na niego jeszcze aktywniej zaczęli zwracać uwagę lekarze kliniczni badacze i naukowcy. Ponad 4% ludzi na całym świecie ulega cierpienia od niego. Ale aby wiedzieć wszystko o łuszczycy i jego leczeniu trzeba zbadać ogólny obraz tej patologii, zrozumieć, jak to przewlekła, a także czy istnieją sposoby jej rozwiązywania. Kiedy wyraźnie wiesz objawy i leczenie, wtedy łatwiej je przyjąć pacjenta podczas konsultacji lekarskiej.

objawy łuszczycy

Ogólny obraz – wszystko o łuszczycy krótko

Łuszczyca – to stan zapalny skóry z silnym świądem i typowe tablice, grudki koloru czerwonego, które mają właściwość ze skóry realizowania łuszczące edukacji, pękać, zamienić się w rany, ropne i mieć jasno wyprofilowane kieszenie na działkach porażki. Jeszcze można nazwać to zjawisko "na skale pozbawiamy". Nazwa taka dolegliwości ma swoją wartość, która jest odbiciem charakterystycznych jej cech. W tłumaczeniu z greckiego. "psora" słowo oznacza – "swędzenie", a z ang. – "świerzb", co w całości potwierdza specyficzność podrażnienia skóry. U zjawiska są nie tylko objawy, ale również i rodzaje, etapy i nawet własne statystyki.

Co to jest patologia

Nadmierna suchość skóry i pragnienie, aby nieprzerwanie się drapać – to pierwsze sygnały o niebezpieczeństwie. Łuszczyca grzybica można zidentyfikować wizualnie bez trudu w charakterystycznym funkcjonalny. Więcej informacji o grzybicy można znaleźć w tej samej kategorii.

Ogólny opis uszkodzenia ciała okładka wygląda w następujący sposób:

 • suchość skóry powyżej normy;
 • kawałki łusek na brzegach lekko uniesione nad powierzchnią śnieżnej;
 • tkaniny zaskoczony, jakby odlewana czerwony wosk na ciało i znieruchomiał;
 • swędzenie, pieczenie, a temperatura stale towarzyszą stan patologiczny;
 • ubrania nosić bardzo bolesne i nieprzyjemne;
 • z ran zauważa się również nieprzyjemny zapach siarki, szczególnie w zaawansowanych przypadkach;
 • często pojawiają się zmiany skórne właśnie w miejscach zagięć, marszczeń lub częstego tarcia odzieży o ciało.

Ogólne złe samopoczucie zawsze towarzyszy pacjenta, nie może normalnie spać, pracować, a nawet kąpać. Każdy łuszczyca objawy pokaże równie czerwone plamy, które nieustannie swędzą i bolą. Przy silniejszych przypadkach skóra pęka, pojawiają się rany, wycieka krew, a czasami tworzą się ropnie. Czasami ropnie mogą wystąpić kropkowane, a czasem obejmować szersze placu. Czerwone stanu zapalnego – to znak, że aktywność limfocytów, keratynocytów lub makrofagów zbyt wysokie.

Jak łuszczyca jest chorobą zakaźną

Jeśli przyczyny i ostateczne metody leczenia skóry erekcji do końca jeszcze nie ustalone przez specjalistów, to wyjątek i rozładowania zakaźnych nosological jednostek – już dokładny. Dużo przeprowadzono badań na ten temat i okazało się, że łuszczyca zupełnie nie przenosi się z człowieka na człowieka w żaden sposób. Wyjątkiem może być, co prawda, predyspozycje genetyczne. Dlatego, gdy lekarz wykrywa łuszczyca, objawy i leczenie, zawsze jest zobowiązany do poinformowania pacjenta o tym, że choroba nie jest zaraźliwa. I nawet podczas transfuzji krwi nie wykryto żadnych ekscesów zakażenia.

łuszczyca rodzaje

7 rodzajów bolesny patologii

Należy podkreślić niektóre rodzaje łuszczycowego stanu, który określa się w zależności od lokalizacji plam, ogólnego stanu pacjenta i przebiegu samego zapalenia skóry. Pojawienie się tego lub innego rodzaju, także ustali, z kolei, metody leczenia.

Łuszczyca występuje w 7 następujących odmianach:

 1. Pospolity, który nazywają jeszcze wulgarne lub proste – 80-90%.
 2. Zwrotny, co pojawia się na zgięcie odcinkach.
 3. Kropelkowata, bardzo podobny do łez ciemnego koloru (czasami fioletu, a nawet fioletowy) lub plastry.
 4. Kierunku – jest uważany za najbardziej ciężką.
 5. Paznokci – wpływa na paznokcie ze zmianą ich kształtu.
 6. Zapalenie stawów łuszczycowe zapalenie – porażka dzieje się w stawach, w tym i na palcach rąk i nóg.
 7. Eritrodermia – też jest powszechne (60-80% przypadków).

DODATKOWE INFORMACJE: W łuszczycy jest duże prawdopodobieństwo "błędnego koła" wtórnego zakażenia. .

Nieprzyjemny łuszczyca: objawy początkowe objawy, fazy i przyczyny

Gdy zaczyna pojawiać się taki kłopot, więc lepiej od razu trzeba udać się do lekarza. Jakiekolwiek opóźnienie spowoduje trudnych objawy, które będą trudne przenoszone chorym. Przy czym, chagi pożaru mogą pojawić się u wszystkich ludzi na różne sposoby- na różnych częściach ciała.

Wspólny objawy

Wszystkie objawy lekarzy studiuje i jest traktowany surowo, zgodnie z etapów przebiegu dolegliwości, a także jej odmiany. Dlatego, jeśli chcesz określić łuszczyca, objawy, przyczyny, od razu zwracają uwagę na wspólne cechy. Każdy ze znaków ma sens rozważać na tle rodzaju zapalenia skóry.

Objawy w świetle tego lub innego rodzaju łuszczycy są w następujących formach:

 1. Przy normalnym – skóra gorąca, czerwona z siarki powlekane lub nalotem srebrno-białawy odcień. Na krawędziach już stopniowo platelet thrash, że przypomina łuski. Po zdjęciu łuski, rana krwawi i boli mnie.
 2. W przypadku odwrotnym – łuszczenia minimum, ale zaczerwienienie mocno zaognione i tumidum. Często tworzy się w fałdach skóry, tkanin, a także na różnych zgięciach części ciała.
 3. Przy teardrop – plasterki i "kropelki" suche ciało na plecach, szyi, biodrach, ramionach, w owłosione pokrywie skóry na głowie.
 4. Przy èkssudativnom – skóra gorąca, zawyżone nawet do pęcherzy (ognisk) z przezroczystą wewnętrznej płynem. Porażka dzieje się na kolanach, dłoniach, stopach, przedramiona i łydki.
 5. Przy łóżku paznokci mają – paznokcie stają się białe, żółte, exfoliate, a nawet stają się szare.
 6. Zapalenie stawów – pęcznieją palce rąk i nóg, niż stają się podobne do "kiełbaski". To samo może się dziać i na łokciach i kolanach.
 7. W przypadku zapalnych – obrzęk tkanek podskórnych, świądem, zaczerwienieniem. Często występuje jako skutek wulgarnej łuszczycy.

WAŻNE! Łuszczyca kropelkowata często pojawia się jako powikłanie po paciorkowiec – angina lub zapalenie gardła.

3 stadium rozwoju łuszczycy

Każdy taki przypadek ma swoje charakterystyczne początek – lekkie pieczenie, swędzenie uczucie, suchość i gładkość skóry, a także czasami lekki biały nalot, jak od pudru lub kredy. Szczególnie nalot widoczny dobrze na dłoni i na podeszwach stóp. Ale oprócz stwarzania, istnieją jeszcze i oczywiste etapy rozwoju. Wszyscy specjaliści praktyki medycznej również jednomyślnie podkreślają trzy etapy patologicznego stanu pacjentów:

łuszczyca etapie
 1. Postęp – wysypki i USG.
 2. Szpital – nowe edukacji przestają się pojawiać, a stare powoli przyjmowane są za gojenie.
 3. Regres – ogniska przyjmują kształt pasków, które podpowiadają o zanik komórek i tkanek, a w środku blaszek już podkreślono pojawienie się nowej skóry.

3 główne przyczyny powstawania patologii

Początki łuszczycy do końca jeszcze nie stwierdzono w ostatecznej końcowej postaci. Jednak medycyna jest w stanie określić trzy najbardziej oczywiste przesłanki, które przyczyniają się do pojawienia się dolegliwości.

Należą do nich takie przyczyny łuszczycy i jego leczenie:

 1. Choroby wirusowe. Leczy się lekami.
 2. Dziedziczność. Kompleksowe podejście do leczenia.
 3. Choroby zakaźne i alergiczne powód. Stosuje się apteczne leki i środki medycyny ludowej.

Najbardziej prawdopodobne podczas gdy uważa się to właśnie obecność wirusa w organizmie człowieka, który prowadzi do zaburzeń pracy przewodu POKARMOWEGO (krwawienie z przewodu pokarmowego).

Drugim powodem uznać pojawienie się takiego zapalenia skóry probabilistic jest to dziedziczne przyczyny. One są według częstotliwości rejestrowanych przypadków w rodzinach. Składa rozszerzony wywiad z włączeniem informacji o krewnych. Różni badacze podkreślają, że prawdopodobieństwo takiego znaczenia dla rozpoczęcia aktywacji łuszczycy, 5, 20, 40% (a nawet więcej) przypadków.

Obejmować zaburzenia skóry może 2, 3 generacji, a w niektórych przypadkach jest stała obecność płatek pozbawiając nawet – w 5 lub 6-m pokoleniach. Również lekarze sugerują, że u dziecka, chorego taka plaga w jego dorosłym wieku od 17-25% prawdopodobieństwem mogą być dzieci, nośne w swoim genetycznym zestawie informacje o chorobie. Jeśli oboje rodzice byli zaskoczeni taka specyficzna trądem, wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że w 60-70% tego, że potomstwo będzie również infekuje.

Ostatni wariant założeń, dlaczego u ludzi występuje dysfunkcja ciała w postaci czerwonych świądu plam, to choroby zakaźne i alergiczne tło. Lekarze podkreślają następujące prowokowania choroby:

 • aureus lub streptococcus;
 • zapalenie migdałków, angina;
 • wirusy grypy;
 • ciężkie zapalenie płuc;
 • hormonalne awarii u młodzieży;
 • odporne na zaburzenia pracy jelit i żołądka.

Oprócz tego, do prowokacje obejmują częste zatrucia żywnością lub nadmierne spożycie syntetycznych produktów w żywności. To przede wszystkim te, które zawierają barwniki, substancje rakotwórcze i inne szkodliwe substancje. Wszystko to zmusza przypuszczać, że wewnętrzna przyczyna ma kompleksowy charakter.

Co sprawdzają w diagnostyce

Choroba zawsze będzie wykryto lekarzem-dermatologiem jednoczesnego porady dietetyków, virologists i innych specjalistów, którzy mają stosunek do niej. Aby znaleźć odmiana takiego naruszenia w organizmie, łuszczyca jako choroba i jej leczenie, trzeba dużo badanie jego przyczyny. Ale wizualnie określić początek kryzysu – nie jest trudne. Badanie krwi pomoże dowiedzieć się poziom białych krwinek, co potwierdzi stan zapalny w organizmie. Biopsja wykaże obecność ciałek i inne cechy patologii skóry. A obrazowe określenie zaczerwienienie pozwala mówić o tym, że statki są dość kruche i łamliwe.

łuszczyca leczenie

Łuszczyca i jego leczenie różnymi metodami

Chorobę leczy się na różne sposoby, a czasem nawet w całkowitym ich stosowania. To i niekonwencjonalne mechanizmy leczenia, i tradycyjne, i aromaterapia i profilaktyka już "śpi" łuszczycy. Ale zawsze terapia musi przebiegać pod nadzorem lekarza. Samoleczenia tutaj można tylko sobie zaszkodzić.

Łuszczyca i leczenie środków folk

Korzystać z tych lub innych niekonwencjonalnych sposobów leczenia można w domowych warunkach i tylko po wcześniejszym doradztwo z lekarzem. Po identyfikacji u lekarza przyczyny łuszczycy, a także uzyskanie jego zaleceń, można podłączyć następujące rodzaje domowej terapii:

 • ziołowe i kąpiele solankowe, sauna parowa, sauna;
 • surowa dieta;
 • gadżety na różnych ustawień i roślin leczniczych mieszaninach;
 • pomoc pijawki (indywidualnie);
 • korzystanie z innych środków – na przykład, dziegieć.

DLA porównania: Organizm każdego pacjenta będzie na swój sposób reagować na leczenie. To oznacza, że jednego jedynego sposobu dla wszystkich ludzi, nie istnieje.

Łuszczyca i leczenie ortodoksyjnej medycyny

Profesjonalny samo podejście implikuje bardziej naukowe metody, sprawdzone różne badania i eksperymentalne kontroli. Po tym, jak lekarz określi, łuszczyca, objawy, przyczyny, to on wyznaczy kurs leczenia, które najlepiej będzie pasować do danego pacjenta.

W sumie w praktyce wyróżnia się następujące podejścia:

 1. Terapia światłem ultrafioletowym (długość fal 320-420 nm).
 2. Spożycie środków leczniczych.
 3. Stosowanie miejscowo leków przeciwbólowych i łagodzących leków (maści, kremy, spraye).
 4. Surowy dieta z zatwierdzonym dietetykiem menu.
 5. Pooperacyjnych excimer laser, który swoim światłem wywiera korzystny wpływ na ogniska pożaru łuszczycy.
 6. Specjalne szampony do mycia włosów przy skórze rodzaje zapalenia skóry.

Przy skomplikowanych kształtach łuszczycowego zapalenia skóry kursów leczenia może być dużo. Dlatego czasami na ucisk szaleje choroby może odejść czasu około roku, może więcej. Pojedynczo wszystkie powyższe i inne sposoby leczenia nie są praktykowane. Często cały zestaw metod etapami jest przypisany w kompleksie.

UWAGA! W leczeniu każdego rodzaju łuszczycy antybiotyki praktycznie nie są używane. Mogą je podłączyć w przypadku wtórnego zakażenia, gdy pękają grudki.

10 środków zapobiegawczych są dostępne dla każdego!

Aby maksymalnie zapobiec występowaniu tego rodzaju uszkodzenia ciała ludzkiego, można podejść rozsądnie do problemu – wziąć pod uwagę wszystkie możliwe środki zapobiegawcze. Jeśli kogoś przeraża łuszczyca, objawy, przyczyny, leczenie, wtedy wystarczy zastosować profilaktykę. Kilka prostych zasad, które mogą pomóc wyeliminować prawdopodobieństwo pojawienia się choroby, są następujące:

łuszczyca profilaktyka
 1. Trzeba unikać sytuacji stresowych.
 2. Stałość w pozytywnym nastroju.
 3. Leki przeciwbólowe lub środki uspokajające zawsze lepiej stosować tylko na bazie naturalnej – zioła, ekstrakty.
 4. Przejście z użytkowania odzieży z tworzyw sztucznych w zwyczaju nosić tylko miękkie tkaniny z włókien naturalnych.
 5. Przy wyborze jedzenia, należy zwrócić uwagę na reakcję wątroby – to nie musi długo cierpieć z nieumiejętnego doboru produktów spożywczych.
 6. Więcej tlenu dla organizmu, więcej spacerów i przygód!
 7. Siedzący tryb życia prowadzi do dysfunkcji narządów wewnętrznych i powstawania reakcji organizmu w postaci łuszczycy.
 8. Każdy leki zawsze musi być zgodne z lekarzy.
 9. Wykluczyć częste przeziębienia.
 10. Dla mających w rodzinie chorych na tej raną, lub skłonności do niej, należy przestrzegać codziennej kąpieli lub prysznica.

Mimo, że liczba chorych rośnie z każdym rokiem według danych WHO (Światowej organizacji zdrowia), ofensywa dysfunkcji skóry można uniknąć, jeśli staram się nie naruszać swój tryb snu, aktywności, mobilności, zwiększyć swoją odporność na stres i żyć na pozytywne. Leczenie jest dość trudne.