Czy można zarazić łuszczycą - przyczyny choroby i jak jest przekazywana

Anomalia skóry, która należy do jednej z najczęstszych dolegliwości – łuszczyca. Taka odmiana nyj dermatozy zajął około 5-6% mężczyzn i kobiet na całym świecie. Jak objawia się choroba skóry i czy jest to niebezpieczne?

łuszczyca skóry

Co to za choroba, łuszczyca

Choroba skóry łuszczyca (lub łuszczyca grzybica) – przewlekłe odrzucanie, dla którego charakterystyczne dla nadmierny podział komórek górnych warstw skóry, silny stan zapalny i porażka różnych organów, systemów wewnętrznych człowieka. Niezakaźnych choroba wpływa na skórę i jej przydatków (włosy, paznokcie). Głównymi objawami łuszczycy jest przejawem różowo plam, które z czasem zaczynają się łuszczyć, powodują swędzenie. Choroba charakteryzuje się naprzemiennie zaostrzenia i remisji.

Często grzybica powstaje na zgięciach łokcia, kolana, na skórze głowy. Często są dotknięte obszary skóry, które stale rannych lub są narażone na tarcie. W przypadku nietypowych form łuszczycy chorobą oddziałuje na inne miejsca na ciele ludzkim. Lekarze wyróżniają trzy etapy rozwoju pozbawiając z złuszczaniem:

 1. Postępująca etap. Dla niego charakterystyczne jest powstawanie nowych wysypka, świąd.
 2. Artyleria etap. Nowe plamy z złuszczaniem nie pojawiają się, a stare powoli się goją.
 3. Regres. Choroba praktycznie wycofuje się, pozostawiając na ciele silną pigmentację (na miejscach blaszek skóra jest bardziej mroczna, niż w zdrowych fazach).

Czy przesyłane łuszczyca od osoby do osoby

Wiele osób często pyta lekarza-dermatologa, czy można zarazić łuszczycą. Łuszczyca grzybica nie należy do chorób zakaźnych. Łuszczycowe zapalenie sposób rozwija się zupełnie inne "prawa". Biorąc pod uwagę ten fakt, jest chroniczną chorobą nie może być przekazywane w następujący sposób:

 1. Wiele osób uważa, że łuszczyca jest przekazywana w kontakcie. Bezpośredni giełdy gospodarstwa domowego sposób transmisji (powietrzno-przeniesienie straty, uścisk dłoni, ramiona, wykorzystanie cudzych ręczników i tak dalej) też nie jest wykluczone. Jest zakaźna, czy łuszczyca? Oczywiście, że nie.
 2. W procesie opieki nad pacjentem, u którego jest grzybica, też nie ma ryzyka zakażenia. Zmiana odzieży, mycie naczyń pacjenta i podobne działania w żaden sposób nie wpłyną na samopoczucie zdrowego człowieka. Łuszczyca skóry dla innych nie jest niebezpieczny.
 3. Łuszczyca i seks – to dwa pojęcia, które w żaden sposób nie są powiązane. Stosunki seksualne z mężczyzną lub kobietą, które cierpią płatek pozbawiając są bezpieczne. Czy przesyłane łuszczyca drogą płciową? Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie.
 4. Podczas transfuzji krwi bitumiczne też nie jest przekazywana od pacjenta. Obecność takiego naruszenia nie wpłynie na zdrowie.
jak przekazywana jest łuszczyca

Jak przekazywana jest łuszczyca

Warto dowiedzieć się, jak chorują na łuszczycę, dlaczego powstaje ta choroba skóry. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie zidentyfikowano stuprocentowymi przyczyny porażki ciała. Istnieje kilka teorii, które są zbliżone do prawdy:

 1. Predyspozycje genetyczne. Czynnik dziedziczny jest głównym "winowajcą" transmisji zapalnego nie zakaźna choroba. Gdy oboje rodzice chorują na łuszczycę, to szansa porażki dziecka na tę chorobę wynosi 75%. Jeśli grzybica rozpoznano tylko u mamy lub taty, to ryzyko dostać w spadku spada na czwartą część.
 2. Alergiczna teoria. Często zaostrzenie łuszczycy obserwuje się częste ataki alergii. W takim przypadku lekarze mówią, że łuszczyca grzybica jest reakcją na wirusy lub produkty-alergeny.
 3. Endokrynologiczne factor. Choroba pojawia się w wyniku zaburzenia pracy tarczycy i hormonów awarii.
 4. Wirusowa teoria. Zakłada się, że łuszczyca może być przenoszone za pomocą wirusów. Większość ludzi ulega rozwoju niezakaźnych, wysypka, ale chorują wyłącznie te, których organizm był zaskoczony wirusowymi organizmami.
 5. Zakaźne factor. Ta teoria, wyjaśniającą, jak jest w stanie być przekazywane bitumiczne, od dawna istnieje, ale na razie nie ma nowoczesnych dowodów naukowych. Lekarze wielokrotnie zauważali, że jest nasilenie występuje w okresie sezonowych infekcji (grypa, angina, zapalenie oskrzeli, itp.). Takie choroby znacznie tłumić układ odpornościowy, co sprawia, że organizm jest bardziej podatny dla łuszczycy.

Niż niebezpieczne łuszczyca

Nieleczona łuszczyca grzybica, oprócz silnego fizycznego i psychicznego dyskomfortu, może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Niebezpieczny czy łuszczyca i co konkretnie? Głównymi wynikami uruchomionego choroby zapalne są:

leczenie łuszczycy
 1. Występowanie łuszczycowego zapalenia stawów. Ta uciążliwość charakteryzuje się tym, że dotknięte chorobą części ciała są znacznie głębiej skóry i prowadzą do choroby stawów. Zakłócenia w procesach przemiany wpływają nie tylko na warstwę rogową: idą do wewnątrz organizmu, dotykają chrząstki tkanki. Łuszczyca paznokci, wysypka na rękach lub nogach uderzają stawy, co prowadzi do ograniczenia aktywności fizycznej człowieka.
 2. Błona śluzowa może również cierpią z porostów. Jeśli nie rozpocząć leczenie choroby autoimmunologiczne w odpowiednim czasie, to przejdzie z rogowych powłok na błony śluzowe. W rezultacie lekarze diagnozują różne dolegliwości, które są bezpośrednio związane z zapaleniem błony śluzowej (zaburzenia widzenia, zapalenie spojówek i inne).
 3. Łuszczyca głowy lub innych części ciała "czyści" i na wątrobie. Problemy w pracy tego narządu pojawiają się niezależnie od lokalizacji blaszek i innych zewnętrznych oznak choroby.
 4. W ostrej płatek pozbawiając cierpi na układ hormonalny, a to staje się przyczyną powiększenia węzłów chłonnych.
 5. W drugim stadium łuszczycy występują zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego.
 6. Jeszcze jedno niebezpieczne powikłanie – zanik mięśni. Ona pojawia się w końcowych stadiach choroby przy braku leczenia lub gdy łuszczyca dotyka głębszych tkanek organizmu.